Chcete rozhovor? ZDE
Nebo píšete reklamy? ZDE
Máte problém či dotaz? ZDE
Chcete scénář na přání? ZDE
Chcete ohodnotit příběh? ZDE
(v současnosti neaktivní, nepište a ani si nic neobjednávejte.. občas se sem ještě dívám, ale nezaručuji, že bych uskutečnila nějakou objednávku)

Červenec 2011

Konkurz na reklamu

25. července 2011 v 21:11 | Terra |  Téma týdne...
Mladá asi sedmnáctiletá dívka Tina sedí ve škole a nudí se (Jak jinak) a v tom vejde kdosi do třídy. Na první pohled divný týpek začne rozdávat nějaké letáky.. Tina řekne "Nezájem...". Ale pak, jak se na něj podívá tak řekne "Hm. To by bylo zajímavé..". Po přestávce jde za propagátorem se ho zeptat kde se má přihlásit. "Jsem rád, že tě to zaujalo. Tady se mi podepiš." Řekne s úsměvem. Tina se podepíše a v tu ránu řekne týpek "Nezapomeň, že ten konkurz je pozítří." "Nebojte, nezapomenu." Ujistí propagátora. Pak se ještě trochu podívá na ten leták. "Á, je to reklama na plavky nebo na cestovní kancelář?" Řekne Tina. Byla to reklama na plavky, ale to ještě Tina nevěděla. Další den proběhl značně v klidu teda až na pár hádek.
Středa, den kdy Tina půjde na konkurz na reklamu, kvůli kterému se pohádala s kámoškou. Tina už se skutečně těší a ani nemá strach. A není jí ani líto, že se s Ingr porafala. Mluví jen a jen o tom konkurzu na který se samozřejmě vydala ihned po snídani. Na židli seděl režisér, asistentka i ten propagátor, který řekne "A tohle je Tina Goblingová, je jí 17 let." "A proč mlčí?" Zeptal se režisér "Můžeš." Oznámí propagátor Tině a ta ihned začne se svou replikou "Tyhle plavky jsou tak pohodlné, můžu je nosit všude, protože vypadají jako spodní prádlo, ale nejlepší jsou do bazénu. Tak na co čekáte? Utíkejte, musíte je mít! Při koupi dvou je 30-ti procentní sleva!!" Dořekne. "Super! Si dobrá! Stačí. Beru tě." Řekne režisér. Tina jak přijde domů tak se začne radovat. Za hodinu jí ještě zavolá režisér ať přijde zítra kolem dvanácté do studia. "Budu točit reklamu! Budu točit reklamu!..." Stále to opakuje. Sice je talent a vybrali ji, ale nemusí tak vyvádět, co?

1. Šli byste na konkurz kdyby se Vám naskytla šance?
2. Proč ano nebo proč ne?
3. A kdyby Vás vybrali jaká by byla Vaše reakce?
4. Líbil se Vám příběh?
Vaše Terra

DKS - 2. Díl

24. července 2011 v 19:10 | Terra |  Deník Kelly Stevensové 1.Série
Takže, co se dneska stane?
Pojďme se na to společně podívat!

Osudný Bowling - Začátek trilogie

22. července 2011 v 21:09 | Terra |  Napíšu,napiš,napište...
Ahoj, jsem Vicky Klossová a je mi 15 let. Dneska jdu poprvé na bowling a to se svoji třídou. Jak se to hraje? Bojím se abych tam místo té koule nespadla já. To má rodinka mě tak vyděsila. Neumim to, ale snad shodím alespoň jednu. Ale ještě si chviličku poležím ve své krásně měkoučké postýlce pod hřejívou přikrývkou. Pak se podívám na budík a okamžitě vstanu, převléknu se, umyju se, učešu se a namaluju se. Dám si sportovní oblečení a učešu si obyčejný culík. Namaluju se jen drobně, nemusím vypadat na bowlingu jak klaun, co? Pak se nasnídám, jenže mě vyruší zvonek ze spodních dveří. Ukáže se, že už je dole Leony (Má nej kámoška). Řeknu jí ať pět minut počká. Ona souhlasí.
Za ani ne pět minut posnídám, obuju si boty a utíkám k výtahu. Dole už čeká Leony. Pozdravíme se a pak vyrazíme. Asi o půl deváté tam dorazíme, mezitím chvilku poklábosíme. Jak přiklušeme, tak všichni čekají jen na nás. No nic. To neva. Už jsme tu. Učitelka nám řekne kolik budem platit podle našeho počtu. Pak jdem hrát. Barmanka tam nachystá jména. Já hraju s Leony a ještě s dvěmi kámoškami (Tiarou a Ellou). Leony začala a moc se jí to povedlo. Dala SPARE! Teď jdu já. Musím se soustředit. Pomalu, pomalinku, pomaloučku... "Ne zas tak pomalu!" Okřiknu se v duchu. Hop! Koule jede, jede a... STRIKE! A to jsem to hrála poprvé. Všichni mi zatleskají a já řeknu "To byla náhoda!". Jenže pak jak hraju všech deset kol tak stále padají samé STRIKY. Nechápu to. Po désáté hře za mnou přijde učitelka a zeptá se "Ty si už někdy bowling hrála?" "Ne, dnes poprvé." Odpovím "Zajímavé...Vypadá to, že máš na bowling přirozený talent. Už dávno si ho měla hrát. Nechceš hrát profesionálně?" Zeptá se mě náruživě "Fakt? To bych byla moc ráda!" Ale po dlouhém zavýsknutí, poklesnu hlavou a řeknu "Ale co když to byla jen náhoda?" "To můžem zjistit ihned." Rozhodne učitelka a dá mi do ruky kouli. A já... No, co byste čekali? Hodím STRIKE! "Začátečnické štěstí" Řekne žárlivě Ella. Ale poté jak vyhraju i další a další hry tak zmlkne. Asi je ze mě přeborník v bowlingu. Ale jelikož samochvála smrdí, tak se moc chválit nebudu. Jo, abych nezapomněla učitelka mě zapsala na několik bowlingových turnajů, které budou tak za měsíc a něco. Ale o nich až v dalším díle. Zatím pá!

Co by se mělo v příštím díle stát?
Myslíte si, že Vicky vyhraje všechny turnaje?
Jak myslíte, že se bude jmenovat další díl?
Vaše Terra

Bylo nebylo..

21. července 2011 v 19:00 | Terra |  Napíšu,napiš,napište...
Bylo nebylo...
Někdy hodně dávno před takovými sto lety žila malá velice malinká holčička, jmenovala se Tracy a měla 11let (Tak zas tak malinká nebyla). Chtěla v životě dokázat plno věcí. Jako bylo třeba začít život po boku krásného chotě/krále,postavit si vlastní domek a začít nový život. Bohužel to byli jen plané řeči, které si uvědomila až ve 14-ti letech. Jenomže král (Nevzpomenu si jméno, koneckonců není známý) jednoho dne přijel do vesnice, prý si vybrat nevěstu. Tracy byla od té doby co si odmyslela být královou chotí zalezlá doma a tudíž ani nevěděla co se právě děje. Jenže král si nevěstu nevybral a tak se zeptal "Vážně už mé království nemá více žen?" V tom odpověděl jeden chudý pastevec krav "Ještě zbývá Tracy.." "Ale kde je?" Zeptal se král. "Nikdy nevylézá z domu, tak bude asi tam." Ukáže prstem na opuštěné stavení. Král jde pomalými kroky k malému domku. Pak zaťuká na dveře.."Dále!" Ozve se. Král vstoupí dovnitř a uvidí Tracy. Ona se zeptá "Přejete si něco, králi?" Král se k ní přiblíží a odpoví "Chci tebe..." "Ehm..Co?" Zakoktá se "Rozumněla si dobře." Pak ji chytne a povalí ji na zem. Tracy celá vyděšená se nemůže ani pohnout..možná i tím že ji svázal. Jenomže pak to začne...pak začne ta nepopsatelná bolest. Alespoň pro Tracy. Pak konečně Tracy vykřikne "Pomóc! Pomóc! Pomozte mi!" Král jí řekne "Buď ticho nebo sem někdo přijde!" "A o to mi jde" Vyjekne Tracy a kousne ho. V tu chvíli tam přijde Tracyin otec a jeho přátelé. "Co se tu děje?" Zeptá se "Já nevím..to ona...normálně po mě vyjela." Začne lhát "No tatínku, snad mu nevěříš?" Zeptá se Tracy "Ty se mnou ani nemluv a vy Výsosti vypadněte z mého domu!" Řekne rozzuřeně otec "Ale mohu ještě..." Snaží se ještě něco říct ale Tracyin otec ho přeruší "Vy jste nerozumněl? Řekl jsem ven!" "No, dobře ale budete litovat." Ještě chvíli vyhrožuje a pak odejde. "Tracy, co to mělo znamenat?" Zeptá se po králově odchodu otec "To on..povalil mě na zem, svázal mě až jsem se nemohla hnout a pak..pak..." Odpoví pravdivě Tracy "A pak?" Zeptal se naléhavě Tracyin otec "...Mě znásilnil." Odpoví a sesype se "Stejně jako tvoji kamarádku ten...ten..sedlák?" Ještě naposledy se zeptá "Jo." Odpoví Tracy krátce "Klid Tracy, pospi si. Já si to s ním vyřídím." Řekne rozhodující slova. Tracy si pak jde lehnout do postele jenomže co se nestane...
...Ona se probudí! Ukáže se, že to byl jen sen. Tracy je tak ráda, že asi pětkrát skočí po posteli. Pak jde za kámoškou Jenn povyprávět jí celý její sen...

!!Konec!!

Vaše Terra

To FAKT nechce nikdo rozhovor?

21. července 2011 v 18:09 | Terra |  Rozhovory s blogery
Heleďte, víte jak jsem napsala jeden z předchozích článků, který se
týkal rozhovorů? Jestli jo tak mi to ulehčíte.
Chci se dát po střední na dráhu žurnalistky nebo scénáristky (Jo, vysvětlím jak to souvisí), teda samozřejmě hned po výšce. A tohle blogování je takové moje "cvičení" dovedností na co mám a na co ne. A ty rozhovory+reportáže tu dávám hlavně kvůli té žurnalistice. Takže bych vás chtěla ještě jednou poprosit abyste zvážili mou nabídku na rozhovor a přinejmenším mi řekli kde dělám chybu. Jak říkám, jsou to mé vysněné profese a nevzdám se jich ani za sebevětší zápornou kritiku. Přece každý novinář někde začínal, no ne?
A ještě bych vás chtěla poprosit jestli byste mi tu dali nějaká témata na které bych mohla psát. Samozřejmě pod článek s tématem, který si vyberu napíšu vaši přezdívku a blog. Jo a moc Vás o to prosím. Pokud si vyberu Vaše téma tak Vás samosebou budu informovat. Předem díky za vyslechnutí a ještě větší dík za radu.


Rozhovory

21. července 2011 v 15:35 | Terra |  Rozhovory s blogery
Takže bude to takhle:
Kdo bude chtít rozhovor, tak ať mi napíše do komentáře:
 1. Přezdívku
 2. Blog
 3. Mail nebo facebook
 4. Jak dlouhý
 5. Osobní nebo neosobní otázky?
 6. Zatím ahoj
Proč chci mail nebo facebook?
 • Protože jiný způsob jsem nenašla. Prostě vám na mail nebo FB napíšu pár otázek a vy mi na ně odpovíte-teda pokud budete nacházet slova (Pokud se vám daná otázka nebude líbit, tak ji prostě vynechte). Snad jste to z mého výkladu pochopili.
Ps. Pokud na tom budete trvat, tak si vás po skončení rozhovoru z přátel vymažu.

Vaše Terra

Reportáž na téma... Počítačové hry

21. července 2011 v 14:58 | Terra |  Reportáže
PC hry, co si pod tímto tématem asi všichni představí, vím.

Top 10 PC her ze stránky hrypc.cz:

1.
Battlefield Bad Company 2
2.
GTA San Andreas
3.
Aliens Vs Predator
4.
Call of Duty 2 GOTY
5.
World of Warcraft Cataclysm
6.
Mafia II
7.
Call of Duty: Black Ops
8.
Grand Theft Auto IV
9.
Company of Heroes Anthology
10.
Assassin's Creed 2
PC hry nabízejí tyto herní žánry: (Seřazeno libovolně)
 1. Herní simulátory
 2. The Sims 1,2,3 (Tzv.simulátory života)
 3. Adventury
 4. Logické hry
 5. Strategie
 6. Atd.
Ps. Odpovězte v anketě jaké PC hry preferujete právě vy!
Vaše Terra


Začátek

20. července 2011 v 21:24 | Terra |  Téma týdne...
Začátek velkých začátků
Stalo se to před třemi dny. Vešla jsem do kanceláře a v tu chvíli už tam seděl můj šéf a řekl "Sofie, jsem s tebou moc spokojený a proto tě musím poprosit abys vedla naši pobočku v Peru." "Cože, já? Děláte si srandu?" "Jestli to nevezmeš tak v pohodě, koneckonců budeš tam rok a více.. K ničemu tě nutit nebudu, ale pokud to přijmeš tak získáš vyšší plat,dopravu a ubytování" Celá jsem zkoprněla.Pomoc, nemůžu se hnout! "Tak co vezmeš to?" Ještě mi do toho rozhodování kecejte,nemůžete chvíli mlčet? "Beru to!" "Super, tak si zbal věci a pozítří jedeš." "Pozítří? Není to narychlo??" "Ne, je to akorát.Potřebuju tě tam už pozítří." "A jestli se můžu zeptat tak proč?" "Zemřel mi zaměstnanec, který to tam naposledy vedl." "Co? A neměl jste mi to říct dříve?" "Ne. Sofie, buď v klidu pan Kreeger už měl 71."
Jsem v klidu. A jdu si zabalit na svou životní šanci. Snad se vše povede.
Super, vše podle plánu. Na letišti už čeká šéf, aby se ujistil, že odletím.Ale počkat,proč se tak usmívá...Proč jde tak pomalu?
"Ahoj Sofie,tak co připravená?" "Jasně, jen ještě utáhnout ty kufry."odpovím s úsměvem."Ukaž, pomůžu ti." "Díky.My si tykáme?" "Jo.Proč ne?" "Tak to je hloupé, že ti už asi půl hodiny vykám." "Mýlíš se není. Naopak, je to roztomilé." "Neděje se tu něco?" "Taky to cítíš?" "Ale co?" "Ehm..Víš..Sofie...já..moc se mi líbíš." "Ty si taky fajn, ale proč mi to říkáš až teď? Až teď kdy letím do Peru?" "Jinak by si neodletěla." "E..nechápu" "Jedu s tebou." "Co nemyslel si, že bys mi to měl říct předem?" "Jo, měl jsem kvůli tomu špatné svědomí."
Tak jo! Letím do Peru!!
"Ty Sofie..Nevadí, že jsem koupil letenku do Paříže a ne do Peru?" "Aha, budu hádat... V Peru žádná pobočka není." "Ale je...Dal jsem nám roční dovolenou." "Fakt? Si skvělý!"
A než se naděju tak mě políbí. Mám nejen skvělého šéfa, ale i skvělého partnera. Miluju ho!
Takže ahoj za rok!

Vaše Terra, kterou nic jiného nenapadlo

Reportáž na téma... Politika

20. července 2011 v 20:43 | Terra |  Reportáže
První moje reportáž bude na téma politika. Proč? Protože už určitě všechny štve chování a vlastně celé uvažování našich politiků, kteří si na nás neustále vymýšlejí "fígle", aby si namastili kapsy.
Zvýšit DPH o 20-30%. Jsou oni normální? Asi ne..Vůbec nemyslí na občany ČR.
Hlavně že oni mají přes půl milionu korun, co? A kde, že je vzali?? Prací na černo, popř. korupcí. Však nedávno byli nějaké kauzy v novinách a v televizi a kdoví kolik jich je. Kdoví, kolik jich před náma ještě zatajili.
Já bych se vůbec, ale vůbec nedivila kdyby ti, co si toho alespoň trochu všímají šli do té Prahy a ukázali Kalouskovi, Nečasovi a mnohým dalším zač je toho loket! Proč jim jen vyhrožovat, no ne?
Kolik asi dostávají e-mailů od rozhořčených občanů a neříkejte, že nemají mail to byste kecali.
Řešení podle politiků:
 • Zvýšit daně, DPH, HDP... Hlavně ať se lidi pořádně zapotí a provětrají peněženku.
Řešení podle Terry:
 • Ať si státní dluh zaplatí Nečas, Kalousek a mnozí další politici... Stejně je jen a jen jejich. No ano. Z čeho by si jinak platili ty půl miliónové platy než ze státní pokladny? Proč si máme kvůli nim utáhnout opasky. To oni způsobili, že máme dluh přes jedn milion korun. Co s tím? Nevím. Ale jedno vím celkem jistě, nikdy svoji chybu neuznají.
Ps. Není to moc ostré vůči nim? Je to tak akorát??
Vaše Terra

Epizoda-Lisa detektivem (2/2)

20. července 2011 v 12:26 | Terra |  Scénář

Pokračování z minula. Předchozí díl najdete ZDE
Lisa: Tak co Barte???Jaká bude známka z testu,když ses neučil??(=řekne Lisa škodolibě)
Lisa: Vzpamatuj se Barte,k tomu abys prošel nesmíš mít za pět.
Marge: Jakto??? Je to pravda Barte????Proč ses neučil??
Marge: Liso,příště nežaluj na svého staršího bratra.
Marge: Co je???
Další den ve škole:
Kreteplová se Skinnerem vejdou do Bartovy třídy.
Bart: Aj,jaj…
Bart: Jo!!!
Bart: Do háje,takže na tábor nejedu…
Barta překvapí když…
Bart:Co??? Tomu nevěřím…
Inspektor Charles: Skinnere!!!
Inspektor Charles: Jsem tu na inspekci nevidíte,Skinnere??(=Prohlíží třídní knihy).A pochválit tohohle chlapce.
Pohladí Barta po vlasech.A jelikož to blahopřání slyší celá škola,tak Lisa začne OKAMŽITĚ ječet.
Lisa: Já blbnu??…Mě něco je???...Mám pětku,pětku!!?!!...Proč?????
Lisa: No,právě…Já to nechápu.Jak může mít 1,když se neučil…a proč mám 5,když jsem se učila???
…Po škole:
-V autobuse:
Oto: Neodvážím se hádat…ani bych to neuhodl…jsem trochu zhulenej…řekni to…ale rychle…jinak budu…
Ani to nedořekne a začne zvracet…
Bart: Jedničku…mám jedna!!!!!!
Lisa: Ne…Mám pětku…První pětku!!!! L
Lisa: No jasně,že jo a líp než Bart.Ten si to jednou přečetl,strčil učebnici pod polštář a šel spát.
Oto: Tak ty říkáš,že si to jednou přečetl,dal si to pod polštář a šel spát???
Oto: Tady něco nehraje.Pomůžeš mi to vypátrat???
Oto: Dobře,začneme až si dám kafe.Ale nejdřív potřebuji vědět,kdo známkoval ty testy???
Lisa: Oto,tak ve čtyři před školou,JASNÝ???!?
…Po chvilce v domě:
Bart se chlubí Marge známkou.Lisa se na něho smutně dívá.
Lisa: Pětku.
Lisa: No,jasně,že jo.Proč si každý myslí,že jsem se neučila??
Lisa: Taky to nechápu…jednou si to přečetl…dal si knihu pod polštář a…
Lisa: …a šel spát.
Lisa: Je mi líto,už pátrám s Otem,ale můžeš nám pomoct…
Lisa: Mám se s Otem setkat ve čtyři před školou,můžeš jít se mnou…
Lisa: Jasně,proč ne.Co je na oběd??
Homer: Jéé,vypadá to,že se Hitlerův mozek našel.
Homer jde za Marge a dá jí pusu,pak si dá špagety na hlavu.
Barney: To ti přeju Homere!!!!Grrrrrr!!!!
V tu ránu po jednom blesku začne pršet.Homerovi ty špagety slezou z hlavy až do kanálu,pak Homer svěsí hlavu a naštvaně kopne do plechovky,kterou předtím zahodil na chodník.
Ned Flanders: Homere,nerouhej se!!!
…Mezitím před školou
Oto přijde zase zkouřený.
Oto: Tak jo,s tím souhlasím,protože je mi tak MIZERNĚ.Lisa: Cože Oto vždyť jste to slíbil :'(. Jste ZRÁDCE!!!
Hned co to dořekne,tak jde domů.Je strašně smutná.Už ji ani netrápí Bart "Ať si užije jednu jedničku další bude mít leda z tělocviku
Marge napíše Otovi SMSku ve znění: Jestli se chceš s Lisou usmířit přijď o půlnoci k nám.Ps.Něco ti poradím.
Oto přijde v pravou půlnoc a není zhulený Oto: Tak co jste mi chtěla?? Máte nějaký problém?
Oto: Jak?
Oto: A kde ho mám sehnat,vy chytrá??
Oto: To by mě nenapadlo.
Řekne ironicky.
Oto: Co to je??
Oto: To je dobrý nápad…Děkuji paní Simpsonová.
Zatím ráno:
Lisa: Oto,ty si nezapomněl?? Děkuji ti.
Lisa: Ty si pekl? Kde si vzal potraviny??
Lisa: Aha
Marge se ni dívá a pak řekne...
Marge: Jak nám ty děti rychle rostou. Co Homere?
Homer: Jo jasně.. ta šunka je skvělá!
Vaše Terra


Cheaty do The Sims 3

14. července 2011 v 16:45 | Terra |  The Sims 3

Nejdřív zmáčkněte na klávesnici ctrl + c + shift

MOTHERLODE = přidá 50 000,-
KACHING = přidá 1 000,-
MOVEOBJECTS = pohyb s jinak nepohyblivými objekty
FAMILYFUNDS (Jméno rodiny) (Částka) = rodinné fond
UNLOCKOUTFITS (On nebo Off) = cosi s pracovníma uniformama
RESETSIM (Jméno) (Přijmení) = vrátí sima domů
HIDEHEADLINEEFFECTS (On nebo Off) = skrýt/ukázat bublinu (Může být dobré do komixů)
FULLSCREEN (On nebo Off) = přes celou obrazovku
SHAZAAM = přidá celoživotního štěstí
FREEREALESTATE = ignorovat finanční náklady
Kdyby nešli ty dole, tak je neoddělujte mezerami
MODIFY TRAITS = upravit/vybrat znaky
SET AGE (Číslo) = nastavit věk
EDIT IN CAS = zpět do vytvořit simíka
MAKE ME KNOW EVERYONE = přidá popularitu
MAKE HAPPY = obšťastní simíka
ADD TO HOUSEHOLD = přidat simíky do vaší rodiny
SLOWMOTIONVIZ (0-8) = zpomalení efektů (0 = Normalně; 8 = Nejpomaleji)
FADEOBJECTS (On nebo Off) = blednutí objektů při přiblížení kamery
JOKEPLEASE = zobrazí náhodný vtip
EXIT = ukončení lišty
QUIT = ukončení celé hry
HELP = zobrazí všechny cheaty

Ps. Pište malými písmeny, ne velkými!
Ps. Snad vám to pomůže. Kdyby něco nešlo, tak se na mě obraťte.
Vaše Terra

Duchové v The Sims 3 - Tipy

11. července 2011 v 18:03 | Terra |  Téma týdne...
Hraju hru the sims 3. No, možná to není novinka hlavně kvůli komixu, ale to teď není podstatné.
Co dělat když vám simík, kterého máte v rodině dlouho a chtěli jste si ho ponechat až do stáří náhle zemře?
Jednoduchá odpověď: Musíte počkat až vám zavolají z věděckého ústavu kvůli výzkumu duchů.
!POZOR! Musíte mít v inventáři urnu toho dotyčného simíka !POZOR!
Nevýhody: Simíka nemáte v předchozí podobě před smrtí, ale v podobě ducha (Barva je podle toho jak umřel). A nemá povolání, co měl před smrtí. Atd.
Výhody: Simíkovi nezmizí dovednosti co se naučil, může začít úplně novou kariéru, atd.
Dál už si toho nepamatuju, protože mi už dlouho žádný simík/siminka neumřeli.
Snad to stačí. Obrázek ducha bohužel nemám, ale snad to nevadí.
 1. Chcete takové tipy do TS3 stále, ne jen do TT?
 2. Podíváte se na komix DKS? (Předchozí 2 články)
Vaše Terra

DKS - 1.Díl

11. července 2011 v 17:45 | Terra |  Deník Kelly Stevensové 1.Série

První díl Deníku Kelly Stevensové...Bavte se a trochu komentujte komix. Díky.