Chcete rozhovor? ZDE
Nebo píšete reklamy? ZDE
Máte problém či dotaz? ZDE
Chcete scénář na přání? ZDE
Chcete ohodnotit příběh? ZDE
(v současnosti neaktivní, nepište a ani si nic neobjednávejte.. občas se sem ještě dívám, ale nezaručuji, že bych uskutečnila nějakou objednávku)

Kdo to byl? /2./

20. října 2012 v 18:16 | Terra |  Kdo to byl? - příběh
Ať to tu tak nevázne, hodím sem příběh, ale to neznamená, že se sem vracím - v žádném případě!
Tak si jej přečtěte a odpovězte Kdo to byl?, nic nedostanete, je mi líto.. nač něco slibovat, když nevytvořím žádný diplomek a reklama by byla na prd když tu nechodím, že? A navíc, zařekla jsem se sama sobě, že diplomky ani podobné blbosti už dělat nebudu!
Ze zápisníku, které osobnosti historie?

---

Jsem Francouzska, částečná.
Žiji v tom nejkrásnějším domě v Paříži se svým manželem s kterým jsem se setkala na jednom plese, který kdysi pořádala moje matka Marie Terezie s mým otcem když chtěla provdat mého bratra Jožku II.
Když jsem byla malá holka přála jsem si vždycky takový život. Takový, který mi bude každý závidět, ale někdy jsem mohla být poněkud vstřícnější, co se mého vztahu k chudým občanům týče. Neměla jsem nechat zavádět daně, neměla jsem lidem odebírat jídlo od úst a dávat jim suchý chleba. Pamatuji si, jak jsem se pečlivě nacpávala až mi praskal korzet, ale nemohla jsem přestat.. Mě i mého manžela zastavili, když nás odsoudili k trestu smrti na gilotině. To bylo příšerné. Dodnes, kdy ležím v měkké posteli v pekelném ráji, si vybavuji jak mi spadla hlava. Jak jsem viděla své tělo bez hlavy a pak, jak jsem viděla jak setli hlavu mému manželovi.. nechápu, jak to mohli udělat, ale zřejmě jsme si to zasloužili.
Víte kdo jsem?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 All€$a All€$a | Web | 25. října 2012 v 10:44 | Reagovat

moc zajímavý :) ... a pěknej blog!

2 Blair Blair | Web | 16. listopadu 2012 v 23:45 | Reagovat

Marie Antoinetta. Zrovna tohle je docela lehký. O tom jestli si tohle zaloužila by se dalo debatovat.  Ti králové asi neměli moc šťastný život. Představa že mě pošlou do cizí země abych si vzala úplně cizího člověka je taková... brr.

3 Terka Terka | E-mail | Web | 14. května 2013 v 19:56 | Reagovat

[2]: Kdybych tu povídku psala někdy nedávno, asi bych do ní dala ještě více informací vzhledem k tomu, že jsem před nějakou dobou četla knihu o Marii Antoinettě a už si ani nemyslím, že si to zasloužila. Já bych to nezvládla, kdybych si měla vzít člověka, kterého bych znala jenom z vyprávění a z obrazu a k tomu ani ten obraz nebyl úplně nejlepší - podle popisu v knize. Kdybych měla bydlet v úplně cizí zemi a až po nějaké době se tam provdat, tak by to bylo v klidu - naučila bych svého muže česky a on mě pořádně francouzsky nebo anglicky - protože už bych to tam teoreticky znala a brala bych to tam jako domov. Přitom Marie Antoinetta byla zamlada docela milá, fajn. Četla jsem knihu Raná léta ve Versailles :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama